Klausymo žaidimas – tai Whatansietiškas metodas, kuris mokytojams padės išmokyti mokinius tylos!
Dar prieš karantiną Whatansu komanda su mokytojais dalinosi įvairiausiomis idėjomis, kaip galima praleisti klasės valandėlę, kad klasės mikroklimatas būtų palankus atsirasti socializacijai, draugystei ir atviriems pokalbiams, taip pat tam, kad iš klasiokų būtų formuojamos komandos. Šiame laiške norime su jumis pasidalinti idėja Jūsų klasės valandėlei ONLINE. Šis metodas yra patikrintas ir puikiai veikia Whatansu online veiklose!
KAIP VAIKUS IŠMOKYTI TYLOS?
Aiškindami moksleiviams, kokia svarbi pamokoje yra tyla, galime ir balso stygų uždegimą gauti 🙂 Whatansu leidžia vaikams šią svarbią tiesą suprasti patiems. Kaip tą padaryti ONLINE? Ogi štai kaip:
- Klasiokai išskirstomi į grupes (5 ir daugiau žmonių) iš išsiunčiami į iš anksto paruoštus Zoom Breakout rooms (jei taupote laiką, galite tiesiog skelti klasę pusiau);
- Grupės tarpusavyje nusprendžia, kuris jų narys taps klausytoju. Likusieji grupės nariai tampa sakytojais;
- Kiekviename kambaryje apsilanko mokytojas ir padiktuoja tik to kambario “gyventojams” skirtą gerai žinomą patarlę, pvz. “Namai – pragarai, be namų negerai” arba “Ką pasėsi, tą ir pjausi” ir pan. Svarbu, kad patarlėje būtų ne daugiau žodžių, nei yra sakytojų, nes kiekvienas sakytojas turės išsirinkti ir įsiminti po žodį. Jei perskėlėte klasę pusiau ir vaikų grupėje yra daugiau nei patarlėje žodžių, dviems sakytojams tenka bendras žodis.
- Mokytojui davus ženklą visi sakytojai pradeda nuolatos ir garsiai kartoti savo žodį iki tol, kol komandos klausytojai vėl grįš į kambarį;
- Klausytojai “pervedami” į kitos komandos kambarį/ius. Jų užduotis – išgirsti, kokius žodžius sako kitos grupės.
- Praėjus minutei, klausytojai grąžinami į savo komandų kambarius. Jie savo komandos nariams persako kitame kambaryje/kambariuose išgirstus žodžius.
- Grupėms skiriamos 2 minutės atspėti, kokius gi sakinius, patarles, sentencijas ar pan. sakė kitos grupės
- Po dviejų minučių visi grąžinami į bendrą Zoom susitikimo svetainę. Ar vaikams pavyko nustatyti, kokią patarlę kartojo kita/kitos grupė/ės? Kur kilo sunkumų?
NEPAMIRŠKITE REFLEKSIJOS!
Klausimai žaidimo aptarimui: Kuo maloni tyla? Ar lengva išgirsti kitą, kai vienu metu kalba visi? Kaip jaučiais mokytojas prieš šurmuliuojančią klasę? Ką mes, kaip kolektyvas, galime padaryti, kad kalbėti ir klausytis būtų malonu?
Daugiau klasės valandėlės idėjų, galite rasti Whatansu svetainėje, naujienų skiltyje! Galbūt ne visos pasitarnaus šiai dienai, tačiau ateityje žinosite, kur galite pasisemti idėjų!
Whatansu Super klasės valandėlė, Žaidynės Mokykloms ir Stovykla Auksinėje girioje

Na, o kol keliai į Auksinę girią uždaryti, mes jums siūlome nuotolinę Super klasės valandėlę su Whatansu komanda! Karantinui sustabdžius mūsų patirtinius nuotykius klasėms, perkėlėme juos „online“, kad vaikai, net ir būdami po vieną namuose, nepamirštų lavintini savo socialinių įgūdžių. Super klasės valandėlės metu per dvi su puse valandos vaikai vėl patiria bendrystę ir galybę seniai išgyventų emocijų. Super Mokyklos žaidynės – tai išskirtinis hibridinis renginys – patirtinis nuotykis, kuriame instrukcijos ir užduotys pateikiamos virtualiai, o veiksmas, emocijos ir patyrimai – patys tikriausi. Dalyvauja daugiau nei viena klasė.

Neturėdami atsakymo “Kada gyvai?“, kol kas tik registruojame po karantino 2-3 dienoms pas mus į Auksinę girią planuojančias atvykti klases. Suprantame, kad galime iki minimumo sumažinti grįžimo sociumą adaptacinį laikotarpį, o svarbiausia – pasiūlyti detoksą nuo elektroninių prietaisų ir priminti, kad pasaulis stebuklingas ne tik per kompiuterio ekraną. O be to, juk kiekviena klasė gali būti komanda. Kiekvienas klasiokas – artimas draugas. Whatansu SUPER KLASĖS stovykla yra tiesiausias kelias į gražesnį, tvirtesnį ryšį, kupiną pagarbos, priėmimo ir palaikymo.
Išankstinę registraciją į Whatansu Super klasę rasite paspaudę čia.
Šis tekstas yra paimtas iš kas mėnesinio WHATANSU NAUJIENLAIŠKIO MOKYTOJAMS. Norėdami UŽSIPRENUMERUOTI NAUJIENLAIŠKĮ, užpildykite formą: